Як повісити люстру на натяжну стелю?

09.03.2019

Уміло продумане освітлення додасть вишуканості та сфокусує увагу на відлив натяжного полотна. Правильний вибір ламп і план місця установки люстри допоможе уникнути деяких неприємних моментів.

Що слід врахувати у виборі?

Підбираючи світильник для установки на натяжне полотно, потрібно врахувати кілька особливостей:

  • Можливості в розсіянні променів. На поверхнях натяжних стель (особливо глянцевих) дуже добре відбиваються всі кольори і візерунки, що передаються лампою. Наприклад, люстра з філігранними плафонами, буде розсіювати світло по всій поверхні стелі через свої отвори.
  • Такий матеріал, як ПВХ-плівка (з якої складається натяжне полотно) не повинна постійно нагріватися. Тому люстру варто підбирати на довгій ніжці, а не припотолочну.
  • Лампи також повинні мати низьку температуру накалювання. Краще використовувати енергозберігаючі або світлодіодні. Самі лампи повинні мати спрямованість вниз або в сторони. Розміщуються плафони на відстані більше 0,2 м від стелі.

Що потрібно зробити перед установкою натяжної стелі

Ще до початку кріплення люстри потрібно зрозуміти, який буде використовуватися метод установки. Для цього потрібно придбати прилад ще на початку всіх робіт.

До приїзду монтажників натяжної стелі вся необхідна проводка повинна бути проведена по периметру стелі. Електропроводку і працездатність люстри також потрібно перевірити заздалегідь. Далі потрібно намалювати план установки освітлення, щоб потім не забути, де який провід (під люстру) буде знаходитися.

Монтувати освітлення можна відкритим способом проводового прокладання. Пізніше полотно приховає всі кабелі. Важливо пам’ятати, що дроти на стелі повинні прокладатися в захисному пластику – гофрі. Це забезпечить максимальний захист кабелю від всіляких пошкоджень. Також гофра виключить можливість пожежі від короткого замикання. Що дуже важливо при відкритому методі прокладання проводів.

Як встановити люстру і що слід зробити перед монтажем натяжної стелі?

Попередні роботи проводяться до і після установки полотна на стелю. У другому випадку місце монтажу приладу позначається хрестиком, а лінії позначки надрізають.

Перед установкою предмета освітлення за допомогою кріплення на дерев’яну планку, спочатку готується основу для кріплення. Стандартні планки виробники люстр завжди включають в комплект приладів. Але краще використовувати матеріал з дерева, планка з якого буде за рівнем вище від натяжної стелі.

Брус змінюється по висоті і кріпиться до базової стелі. Як заставну можна використовувати вологостійку фанеру при кріпленні світильника на планку. Обсяг закладки повинен забезпечувати міцну фіксацію світильника, а розмір повинен бути не менше параметрів підстави люстри.